Landbouwexport ruim 3 procent hoger
In het eerste kwartaal van 2012 lag de exportwaarde van landbouwproducten ruim 3% hoger dan in diezelfde periode in 2011. De toename voltrekt zich wel in een lager tempo dan de algehele exportgroei van + 6%, meldt het CBS.
In de eerste 3 maanden van dit jaar steeg de waarde van de landbouwexport 3,3% tot € 19 miljard. Hiermee werd voor € 600 miljoen meer aan landbouwproducten in het buitenland verkocht dan in het eerste kwartaal in 2011.
Deze toename kwam volgens het CBS vooral tot stand door een stijging van de exportwaarde van vlees en -producten (+ € 150 miljoen), zuivelproducten en eieren (+ € 81 miljoen) en de export van bereide voedingsmiddelen (+ € 129 miljoen).
Groente en fruit
De exportwaarde van groente en fruit daalde echter met € 215 miljoen en veevoer met € 134 miljoen, geeft het CBS aan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Massey Ferguson 5445 trekker (KOU) #781859
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (REU) #783659
Gebruikt, € 156.500
-

John Deere 5105M trekker (HIL) #784367
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°5 %
-
Zondag20° / 10°5 %
-
Maandag20° / 11°5 %











