Ruim halve eeuw Proefcentrum Hoogstraten
In het Belgische plaatsje Meerle, bij Hoogstraten, bevindt zich sinds 1955 het door telers opgerichte Proefcentrum Hoogstraten. Er vindt onderzoek plaats in aardbeien-, tomaten- en paprikateelt.
Vanuit het centrum wordt ook voorlichting gegeven aan telers. Tom van Delm is coördinator onderzoek aardbeien.
'Onderzoek en voorlichting versterken elkaar, in een wisselwerking. Voorlichting kan advies geven op basis van onderbouwd onderzoek. Het onderzoek kan inspelen op de noden uit de praktijk door input vanuit de voorlichting. Het kan verder gebruik maken van de ervaring van de voorlichtingsdienst.'
Onderzoek
Het onderzoek in de aardbeienteelt richt zich op verschillende thema’s. Van Delm: 'We doen rassenonderzoek, teelttechnische proeven, onderzoek naar ziekten en plagen, water en energie en teeltsystemen, zoals het gebruik van LED-verlichting'.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, vakkatern Gewas
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
Vicon 632T Pro achtermaaier met kneuzer
2011, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 14°80 %
-
Donderdag22° / 13°15 %
-
Vrijdag25° / 14°15 %