Waterpartij wil onderzoek imidacloprid
De waterschapspartij Water Natuurlijk wil dat de unie van Waterschappen en Stowa onderzoek doen naar de effecten van het middel imidacloprid. De partij vermoedt dat het effect heeft op de volkgezondheid en dringt bij agrariërs aan het middel niet te gebruiken.
Lydia Snuif-Verwey, fractievoorzitter van Water Natuurlijk bij het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zwengelde de zaak aan bij haar waterschapsbestuur. 'De bijdrage van imidacloprid aan de bijensterfte is een signaal dat dit middel gezondheidseffecten heeft', stelt zij.
Afgelopen winter is 21,4% van de bijenvolken in Nederland gestorven. Dat bleek uit de jaarlijkse monitor onder Nederlandse imkers door het Nederlands Centrum Bijenonderzoek.
Onderzoek
Water Natuurlijk wil nu snel onderzoek. 'Het is voor de landbouw een doeltreffend middel, maar er is wel veel onduidelijkheid over de effecten', stelt Snuif-Verwey.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Maandag11° / 11°75 %
-
Dinsdag13° / 11°80 %
-
Woensdag12° / 8°70 %










