NAJK-lid Hulshof zaait wedstrijdmaïs in
Melkveehouder Toon Hulshof uit Lievelde neemt deel aan de MaïsChallenge. Hij heeft vorige week onder prima omstandigheden zijn 3,5 hectare maïs laten zaaien.
In de MaïsChallenge strijden 41 NAJK-leden om het maximale rendement uit snijmaïsteelt. Zij zaaien allen het snijmaïsras LG 30.224. Ze worden het gehele seizoen gevolgd en beoordeeld.
Jonge melkveehouders doen op deze manier kennis en ervaring op in het optimaal telen en benutten van eigen ruwvoer. Met het straks vervallen van het melkquotum en het steeds duurdere krachtvoer komt dit goed van pas.
Winstpunten
Van de MaïsChallenge denkt Hulshof veel op te steken. Hij is benieuwd naar de winstpunten. 'Op ieder perceel heb ik een ander ras. Zo kan ik LG 30.224 met de andere maïs vergelijken in opbrengst.'
Hulshof heeft in maatschap met zijn ouders 140 melkkoeien in een nieuwbouwstal voor 155 koeien. Op termijn willen ze daar ook naartoe groeien. In totaal teelt de maatschap 20 hectare maïs.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 42M MAAIDEK (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %











