Edelhert mag Utrecht in
Een kleine populatie van circa 100 edelherten is welkom in Utrecht. Dat meldt het provinciebestuur dat nieuw beleid voor grote hoefdieren heeft vastgesteld.
Voor damherten en wilde zwijnen blijft de provincie de nulstand hanteren. Dit houdt in dat deze dieren mogen worden bejaagd.
Ook voor het edelhert gold tot toe een nulstand. Maar de populatie groeit op de Veluwe. Vestiging in Utrechtse Gelderse Vallei is niet meer te voorkomen.
Aangezien edelherten minder landbouwschade veroorzaken dan zwijnen en damherten, mag deze diersoort zich op beperkte schaal vestigen, aldus de provincie.
Schade
LTO Noord Utrecht is bang dat het toestaan van edelherten in de Gelderse Vallei tot extra schade aan landbouwgewassen leidt.
De boeren en tuinders die schade ondervinden komen in een bureaucratische papierwinkel terecht, als ze een schadevergoeding willen, stelt LTO Noord.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.110 ElectroCommand
2021, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (MOL) #781078
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag22° / 16°80 %











