Ook zonder beregeningsbeurt ‘nog een redelijk kolfje’
Melkveehouder Jolan van Noije uit het Noord-Brabantse Escharen heeft deze week de mais binnengehaald. Een jaarlijkse familieactiviteit, want ook zijn zoon, dochter en vrouw steken de handen uit de mouwen.
Van Noije had eind april in totaal 10 hectare mais van het ras Pioneer 8303 ingezaaid. Ondanks het droge groeiseizoen valt de oogst hem niet tegen. ‘We hebben zestien tot achttien rijen korrels en dat is voor ons wel bijzonder. Meestal hebben we twaalf tot veertien rijen’, vertelt de deelnemer aan het Maismeetnet van Nieuwe Oogst.
Maar daarvoor moest de melkveehouder wel de beregeningshaspel drie keer aan het werk zetten. ‘Dat was echt nodig’, zegt hij. ‘Het is een dure aangelegenheid, maar als je het niet, doet heb je helemaal niets.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, € 93.500
-

Fendt Lotus 1020T
Nieuw, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Wageningen
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Zaterdag20° / 13°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag25° / 14°20 %
















