Nieuwe fungicide voor bieten- en graan, toelating Decis vervalt
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) heeft besloten tot de toelating van het middel SIP 41061. Het fungicide met de werkzame stof prothioconazool mag worden ingezet in de teelt van suikerbieten, winter- en zomertarwe, winter- en zomergerst, winterrogge en triticale.
De toelating van het systemische schimmelbestrijdingsmiddel Aliette is uitgebreid met een reeks kleine toepassingen. Het fungicide mag nu ook worden gebruikt in de teelt van aardbeien, een reeks groentegewassen en diverse soorten bloembollen en boomkwekerijgewassen, meldt het Ctgb.
Ook Sivanto Prime krijgt een uitbreiding in toelating. Het insecticide mag nu ook worden ingezet in de teelt van suiker- en voederbieten en cichorei. Daarnaast besloot het Ctgb de toelating van het herbicide TBM 75 WG te vernieuwen. Dit middel mag in de teelt van winter- en zomertarwe, winter- en zomergerst, winterrogge, triticale en haver worden toegepast.
Tot slot is besloten dat voor de middelen Decis, Pediment en Pediment rookontwikkelaar de toelating wordt ingetrokken. Details en aflever- en opgebruiktermijnen zijn te vinden op de website van het Ctgb.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 (SMI) #708818
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X948 zitmaaier (MOL) #31306
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag18° / 4°0 %
-
Zaterdag17° / 4°10 %
-
Zondag18° / 3°0 %

















