Exportwaarde sierteelt stijgt in april met 14 procent
De Nederlandse export van bloemen en planten is in april met 14 procent gestegen naar 783 miljoen euro, blijkt uit cijfers van Floridata. April gaf daarmee een stevige impuls aan de sierteeltomzet van dit jaar.
'Deze impuls kunnen handelaren goed gebruiken', zegt directeur Matthijs Mesken van de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). In de eerste drie maanden van dit jaar leek de export wat te haperen, verklaart hij.
De export van planten springt het meest in het oog. De uitvoerwaarde van planten is in april met 16 procent toegenomen. Dat is opvallend, want in de voorafgaande maanden lieten bloemen juist de sterkste groei zien.
De totale export van bloemen en planten laat over de eerste vier maanden van dit jaar een groei zien van 4,4 procent. Met deze uitvoer is een bedrag gemoeid van 2,9 miljard euro. Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk laten lichte groeicijfers zien. Alleen Italië noteert een kleine daling.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Snapper LT75 (EMT) #695857
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (BIE) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (ETT) #781271
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag13° / 7°75 %
-
Vrijdag13° / 9°95 %
-
Zaterdag13° / 9°95 %

















