Urgenda-donateurs vullen lege LVVN-pot voor kruidenrijk grasland aan
Donateurs van milieuorganisatie Urgenda stoppen 50.000 euro in de subsidiepot voor kruidenrijk grasland. Daarmee compenseren zij dat de bijdrage van het ministerie van LVVN voor de campagne 1001ha van Urgenda en LTO helemaal is uitgegeven.

De campagne 1001ha stimuleert melkveehouders en akkerbouwers om meer biodiverse graslanden en akkers in te zaaien. Kruidenrijke weilanden met onder meer klavers en andere vlinderbloemigen die stikstof uit de lucht binden, verminderen de behoefte aan (kunst)mest. Dat verlaagt de uitstoot van broeikasgassen. Bovendien verbeteren kruiden en bloemen de bodemgezondheid en bieden ze voedsel voor insecten en vogels.
Dankzij de financiële bijdrage van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselvoorziening en Natuur (LVVN) is er sinds vorige zomer 1.000 hectare kruidenrijk grasland bijgekomen in Nederland. Hierdoor is 500.000 kilo kunstmest bespaard. Dat betekent een reductie van 1 miljoen kilo CO2-uitstoot, rekent de milieuorganisatie voor.
Met de stijgende kunstmestprijzen is kruidenrijk grasland volgens Urgenda ook een manier om kosten te drukken. Deze bijdrage is inmiddels helemaal gespendeerd.
8.600 hectare kruidenrijk grasland ingezaaid
Door de LVVN-subsidie voor de campagne 1001ha konden honderden boeren tegen een gereduceerd tarief kruidenrijk graszaad bestellen. Naast het ministerie hebben alle provincies en zo'n vijftig gemeenten de afgelopen vijf jaar financieel bijgedragen aan de campagne. Daardoor is inmiddels ruim 8.600 hectare ingezaaid.
Sinds het begin van de campagne deden tweeduizend melkveehouders mee met de actie. Uit enquêtes onder deelnemers blijkt dat 86 procent door wil gaan met kruidenrijk grasland. De helft daarvan ook zonder korting op bloemzaad. Gemiddeld hebben deze ondernemers op een kwart van hun percelen kruidenrijk grasland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 15°80 %
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 14°90 %