Kreling Chrysanten 'supertrots' op Tuinbouw Ondernemersprijs
Het familiebedrijf Kreling Chrysanten in het Gelderse Bruchem is deze week uitgeroepen tot winnaar van de Tuinbouw Ondernemersprijs 2025. De jury stelt dat het bedrijf uitblinkt in innovaties en een leidende rol heeft in de sierteeltbranche. 'We zijn er echt heel blij mee en supertrots', reageert Koen Kreling.
Kreling Chrysanten schuwt nieuwe ontwikkelingen niet. Zo worden er jaarlijks ook 600 miljoen stekplanten geproduceerd en draait er een prototype van een knopmachine. Daarmee is het bedrijf volgens de jury een stuwende kracht voor de hele sierteeltsector. 'We doen waar we goed in zijn en dat blijven we graag doen, zodat we ook in de toekomst bloemen kunnen blijven telen in Nederland', vertelt Kreling als hij een dag later is bekomen van de winst.
Het bedrijf is een samenwerkingsverband van vijf chrysantentelers in het Gelderse Bruchem. Ze zijn familie van elkaar en hebben samen tien productielocaties. Het bedrijf is goed voor een jaarlijkse omzet van 160 miljoen bloemstelen op 50 hectare bestemd voor de Europese retail. 'Ik ben trots op onze familieband en we zetten allemaal in op een duurzame teelt. Het mooiste is de automatisering, waar we steeds verder in gaan om de kosten omlaag te krijgen', besluit Kreling.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-
Pottinger schudder HIT V 11100
2023, P.O.A.
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag18° / 5°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 7°10 %