Tientallen schapen gedood en gewond in Friesland
In het Friese Oosterwolde heeft een boer zaterdag tientallen schapen dood en gewond aangetroffen. Of het gaat om een wolvenaanval wordt nog onderzocht. De boer is ervan overtuigd dat het om een wolf gaat. Hij legde de dode schapen naast de weg met een bord met de tekst: 'Bedankt wolf.'

Schapenhouder Martijn Meinsma zegt dat er 's ochtends bij hem werd aangebeld met de boodschap dat er schapen op de weg liepen. 'Toen wist ik al hoe laat het was', zei hij tegen Omrop Fryslân. Hij had 165 dieren in het weiland staan. Daarvan zijn er ongeveer twintig gedood. Twintig andere gewonde schapen zijn door de dierenarts afgemaakt. Het is niet bekend of Meinsma wolfwerende middelen had toegepast.
Volgens Omrop Fryslân kan het gaan om het grootste aantal gedode dieren door wolven in Friesland ooit. De dodelijkste aanval tot nu toe was in januari 2023 in Appelscha. Toen werden 28 schapen gedood door een of meerdere wolven.
In Friesland zijn eerder deze maand op twee plaatsen in totaal 62 schapen doodgebeten. Ook hier moet onderzoek nog uitwijzen of het om een wolf ging.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6210R (BS) #91457
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag23° / 11°0 %
-
Vrijdag25° / 10°0 %
-
Zaterdag30° / 12°0 %