Preioogst onder de kostprijs
Bijna het hele jaar rond wordt er prei geoogst bij familie Vollenberg in Castenray. 'We werken op dit moment onder de kostprijs', weet teler Jan Vollenberg.
Op zo'n 35 hectare wordt de prei van het land gehaald. 'Als de omstandigheden goed zijn, wordt er elke dag vers geoogst en als we weten dat de winter er aan komt oogsten we een voorraad', vertelt Vollenberg.
Bij deze preien wordt niet gekeken naar de dikte, omdat ze in de supermarkt worden aangeboden als gesneden product in kleine verpakkingen. De prijs voor de prei is momenteel laag.
'Er is te veel aanbod in de Benelux. Dit jaar is de oogst te groot. We hebben allemaal 30 tot 40 procent meer kilo op de hectare staan en daardoor is de prijsvorming slecht.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %













