Foodwatch wil rectificatie eierenadvies NVWA
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) moet zo snel mogelijk het advies aan consumenten over de consumptie van eieren op zijn website rectificeren. Dat stelt voedselwaakhond foodwatch woensdag.

Op de website wordt nog steeds gesteld dat consumenten gerust eieren kunnen eten, als de code op de eieren maar niet overeenkomt met de lijst van de NVWA met besmette eieren. Van die eieren heeft de inspectie al geconcludeerd dat ze te hoge gehalten fipronil bevatten.
'Dit advies staat recht tegenover het advies dat de hoogste baas van de NVWA gisteren op Nieuwsuur gaf. Daar raadde hij aan tot zondag geen eieren te eten omdat dan pas de uitslagen van alle verdachte bedrijven bekend zijn. Hij ontkende in het programma dat de NVWA advies gaf dat de consumptie van eieren veilig is. De NVWA zet telkens het licht op groen voor consumenten rond de veiligheid van eieren maar moet daar nu al tweemaal op terugkomen', meldt foodwatch.
De consumentenorganisatie vermoedt dat de inspectiedienst vooral 'de schade voor ei-bedrijven wil beperken in plaats van de schade voor de volksgezondheid.' Bij de NVWA was woensdagochtend niemand bereikbaar voor commentaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
-
Pöttinger HIT 16.18T (BRU) #29329
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Donderdag16° / 7°0 %
-
Vrijdag17° / 7°0 %
-
Zaterdag18° / 7°0 %