Glyfosaat volgens Brussel niet kankerverwekkend
Onkruidbestrijdingsmiddel glyfosaat is niet kankerverwekkend. Dat heeft het Europese Agentschap voor Chemische Stoffen (ECHA) woensdag geoordeeld.
De kans dat deze basisstof op de markt blijft in de Europese Unie is hiermee toegenomen. De Europese Commissie zei in juni het middel voorlopig toe te staan tot ECHA een wetenschappelijk oordeel had geveld. Het gebruik in parken, speelplaatsen en tuinen moet wel worden geminimaliseerd, vindt Brussel. Net als het agrarische gebruik.
De Wereldgezondheidsorganisatie oordeelde eerder dat glyfosaat waarschijnlijk wel kankerverwekkend is. Greenpeace wil het middel van de markt hebben en werkt met andere actiegroepen en milieuorganisaties aan een Europees burgerinitiatief om het verboden te krijgen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MXU 125 PRO
2005, P.O.A.
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
-
Vrijdag29° / 16°0 %











