Meer ruimte voor intensief in Eerste Exloërmond
Gemeente Borger-Odoorn biedt in het nieuwe bestemmingsplan voor Eerste Exloërmond meer ruimte voor intensieve neventakken. LTO Noord heeft weten te voorkomen dat bedrijven met deze activiteiten worden vastgezet op de bestaande situatie.
Eerder was sprake van het stellen van een maximum bebouwd oppervlak stalruimte tot de grootte van de akkerbouwschuren. Dat zou al deze bedrijven in feite op slot zetten.
Maximum
Gemengde bedrijven krijgen voor hun intensieve neventak nu uitbreidingsruimte tot een maximum van 1,5 hectare, blijkt uit de toelichting op de herziening van het nieuwe bestemmingsplan.
De drie bedrijven die het betreft kunnen daarnaast voor hun akkerbouwtak ook beschikken over een bouwblok van 1,5 hectare. Dat is volgens de gemeente ruim voldoende voor de komende jaren. Ook LTO Noord kan daar goed mee leven.
Harde scheiding
Een andere aanpassing is dat er op aandringen van LTO Noord geen harde scheiding komt tussen de achtergrens van het bestemmingsplan voor de bebouwde kom en dat voor het buitengebied.
Omdat het een lintbebouwing betreft, biedt het voor veel agrarische bedrijven meer zicht op ontwikkelingsruimte. Beleidsadviseur Roel Visser van LTO Noord regio Noord verwacht dat gemeente Borger-Odoorn voor het buitengebied dezelfde lijn volgt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 125 trekker (LIE) #783087
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer











