Kampeerboeren+op+digitale+snelweg
Achtergrond
© Ida Hylkema

Kampeerboeren op digitale snelweg

Wie een vakantie boekt, kan bijna niet meer om internet heen. Wie een vakantie aanbiedt, dus ook niet. Vekabo Nederland biedt leden mogelijkheden om hierop in te spelen. De onlineboekingssite lastminute-naardeboer.nl blijkt in een behoefte te voorzien.

Vekabo Nederland startte deze zomer met de boekingssite waar mensen last minute een vakantie op een boerencamping of bij een bed and breakfast, groepsverblijf of vakantiehuis kunnen boeken. De gasten geven hun voorkeuren aan en ontvangen via hun mail een lijst met aanbiedingen waaruit ze een keuze kunnen maken.

Hoeveel concrete boekingen dit heeft opgeleverd, kan voorzitter Ellen Kok van Vekabo Nederland niet zeggen. Wel dat er circa 1.900 aanvragen zijn binnengekomen die weer naar alle Vekabo-leden zijn doorgestuurd. 'Onze leden reageren dan met een passend en persoonlijk aanbod.'

Bekendheid

De nieuwe boekingssite biedt niet alleen een extra service en persoonlijke aandacht aan de gasten, maar zorgt volgens Kok ook voor bekendheid van Vekabo Nederland in het algemeen. 'En dat moet er weer voor zorgen dat gasten vaker naar een accommodatie van onze leden gaan', zegt zij.

'Het mooie aan dit systeem is dat aanvragers altijd een aanbod ontvangen dat 'vacant' is. Het aanbod is ook altijd persoonlijk, dus maatwerk. Daarnaast bespaart het aanbodoverzicht dat gasten in hun e-mail ontvangen veel zoektijd.'

Noodzaak

Het is voor kampeerboeren een noodzaak geworden om goed vindbaar te zijn via internet, stelt Kok. 'Mensen zoeken steeds vaker hun vakantie uit via internet en boeken ook via internet', vertelt ze.

'En als ze al onderweg zijn, zoeken ze via hun mobiel een camping, appartement of vakantiehuis in de buurt en bellen ze er vervolgens naartoe met de vraag of er nog plek is. Als ondernemer moet je je bedrijf daarop inrichten. Een goede website is daarom voor elk recreatiebedrijf een must.'

Cursussen

Vekabo Nederland verzorgt het komende winterseizoen cursussen die onder meer zijn gericht op een betere presentatie en vindbaarheid op internet. 'Hoe ziet je website eruit, wat zet je erop en wat voor foto's gebruik je? Dat is allemaal van belang. Je moet het de mensen zo gemakkelijk mogelijk maken.'

De Vekabo-campings en -accommodaties hebben een goed seizoen achter de rug. 'Gemiddeld genomen was de bezetting goed, al hangt dat natuurlijk wel sterk af van de locatie. Iemand die een kilometer van zee zit, trekt gemakkelijker gasten dan een camping die 10 kilometer verderop zit. Die moet wat extra's doen om gasten te trekken.'

Zoover Awards

Dat de gasten de kleinschalige campings waarderen, blijkt ook uit de Zoover Awards die onlangs zijn uitgereikt. 'Van de 62 genomineerde Charmecampings zijn er 41 lid van de Vekabo', vertelt Kok trots. Camping Bosveen in Klazienaveen kwam met een 9,8 als beste uit de bus, minicamping De Nesse in Limmen als populairste.

De Zoover Awards zijn jaarlijks terugkerende publieksprijzen en geven sinds 2009 erkenning aan de best gewaardeerde accommodaties.

Bekijk meer over:

Weer

 • Zondag
  16° / 10°
  75 %
 • Maandag
  18° / 15°
  50 %
 • Dinsdag
  11° / 8°
  40 %
Meer weer