Schimmel ontrafeld voor duurzamere banaan
De schimmel Pseudocercospora fijiensis bedreigt de bananenteelt. Onderzoekers hebben aanwijzingen gevonden om het probleem op te lossen.

Onder leiding van onderzoekers van Wageningen UR heeft een internationaal consortium het DNA ontrafeld van de schimmel Pseudocercospora fijiensis, de veroorzaker van de gevreesde Black Sigatoka-ziekte in banaan. Dat geeft aanknopingspunten voor het verduurzamen van de bananenteelt, bijvoorbeeld door het ontwikkelen van een resistente bananenplant.
Bananenras
Vooral de Cavendish banaan, wereldwijd het meest geteelde bananenras, is zeer vatbaar voor de Black Sigatoka-schimmel.
Boeren die het zich financieel kunnen veroorloven, gebruiken gewasbeschermingsmiddelen om aantasting van de bananenplant te voorkomen.
Effectiviteit
De effectiviteit van deze middelen neemt vaak snel af waardoor er op de meeste commerciële plantages steeds meer gespoten moet worden, vaak meer dan 50 keer per jaar.
Dit heeft een grote impact op de omgeving van de plantages en kost de bananensector jaarlijks zo’n 400 miljoen dollar.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R318X (LH) #39507
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25211
Gebruikt, € 12.500
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag26° / 15°20 %
-
Donderdag22° / 17°50 %