Overlevingskans kievitkuiken onderzocht
De Bond van Friese VogelWachten (BFVW) gaat onderzoek uitvoeren naar de overlevingskansen van kievitkuikens. Dat geeft voorzitter Rendert Algra aan.
Volgens Algra is al veel onderzoek naar de grutto- gedaan, maar nog niet naar de kievitoverleving.
'Kievitkuikens kunnen veel slechter tegen de kou dan andere weidevogels. Dat is een gegeven. Wij willen een verband leggen tussen kuikenoverleving en de weersomstandigheden en de werkzaamheden op het land.'
Uitbroeden
Wanneer uit het onderzoek naar voren komt dat het te vroeg in het jaar uitbroeden van eieren de kans op overleving verkleint, wil BFVW in april volgend voorjaar een ontheffing vragen voor het rapen van kievitseieren.
Volgens Algra kan het rapen van vroege eieren een optie zijn om de kuikenoverleving te vergroten omdat kieviten vaak wel een tweede keer leggen.
Verboden
Het rapen van kievitseieren is al twee jaar verboden in Friesland. Ecologisch onderzoeksbureau Altenburg & Wymenga voert het onderzoek uit. Naar verwachting is het in oktober afgerond.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (WOL) #64181
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %













