Van Dam: gebruik aldicarb uitzondering
Het verboden middel aldicarb is in 2014 voor het laatst door de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) aangetroffen in de sierteelt onder glas. Het ging om één incident. In de jaren daarvoor is vaker aldicarb gevonden.
Dat blijkt uit de antwoorden van staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) op Kamervragen van Fatma Koser Kaya (D66). Die wilde meer weten over een recent ongeval met aldicarb in het Gelderse Poederoijen.
Een Poolse werknemer raakte daar ernstig gewond nadat hij op een chrysantenbedrijf in aanraking kwam met het sinds 2004 verboden middel. Aldicarb kan het menselijk zenuwstelsel aantasten.
Justitie onderzoek
Van Dam geeft in zijn antwoorden geen informatie over de situatie op het betreffende bedrijf. Hij wijst erop dat justitie de zaak in onderzoek heeft.
De staatssecretaris meldt wel dat de NVWA geen aanwijzingen heeft voor een breed gebruik van aldicarb. Het was vroeger onder de naam Temik verkrijgbaar.
Geleidelijke daling
Sinds het gebruiksverbod is het middel nog incidenteel gevonden in de sierteelt onder glas. In 2012 zelfs acht keer, maar na een geleidelijke daling vorig jaar helemaal niet meer.
Van Dam vermoedt dat het in Poederoyen om een incident ging. Hij meldt D66 dat hij denkt dat het middel niet op grotere schaal wordt gebruikt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6120M trekker (ETT) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag12° / 9°95 %
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %











