Grond nodig voor boeren in Dinkeldal
Om het gebiedsproces rond Natura 2000-gebied Dinkeldal vlot te trekken, moeten een of meerdere bedrijven worden uitgeplaatst. Dat stellen LTO Noord Losser en de Dinkeldalboeren.

De boerenorganisaties reageren op de Dinkeldalverkenning, die is uitgevoerd in het kader van het akkoord 'Samen werkt beter'.
In het Dinkeldal moeten verschillende natuurdoelen worden gerealiseerd. Realisatie van de doelen in het Dinkeldal is niet eenvoudig. Het huidige gebruik door de landbouw, maar ook deels recreatie, staat op gespannen voet met het vanuit water, natuur en landschap gewenste beheer.
Gronddruk
Boeren zien kansen als met name provincie Overijssel wil meedenken en -werken aan de grondmobiliteit. Als er een of meerdere bedrijven kunnen worden uitgekocht, ook buiten het plangebied, dan komt er grond om te ruilen. Dan kan de landbouw zich ontwikkelen en is er ook ruimte voor meandering van de Dinkel.
Meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst, editie midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 7200 L Combi opraapwagen
2009, P.O.A.
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag28° / 10°0 %
-
Dinsdag30° / 14°5 %
-
Woensdag30° / 15°15 %