Paus zet in op klimaatverandering
Paus Franciscus heeft ambitieuze plannen op het gebied van milieu voor 2015. Dat meldt de Engelse krant The Guardian.
In maart komt de paus met een zestig pagina's tellende oproep om zijn 1,2 miljard Katholieke volgers te bewegen zich in te zetten tegen klimaatverandering.
De paus wil ook een stempel drukken op de klimaattop die in november 2015 in Parijs wordt gehouden.
Broeikasgassen
'De paus wil de wereldleiders beïnvloeden om actie te nemen tegen de uitstoot van broeikasgassen', zegt wetenschappelijk adviseur van de paus, bisschop Marcelo Sorondo in de Engelse krant.
'Er wordt al twintig jaar gesproken over reductie, maar de paus vindt het tijd om tot concrete afspraken te komen.'
Menes
Volgens paus Franciscus is het beschermen van het milieu 'één van de grootste uitdagingen van onze tijd'. Volgens Sorondo is het de paus menens. 'Hij heeft de oproep naar zijn bisschoppen gestuurd.'
Die moeten het op hun beurt weer delen met de priesters die het weer doorgeven aan de gemeenschap. 'Het sturen van zo'n oproep is vrij zeldzaam. Daaruit blijkt dat de paus dit heel serieus neemt.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8702 TGII getrokken schudder
2015, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 7°10 %
-
Zondag20° / 9°20 %












