Afgelopen zaterdag werd ik geraakt door het bericht dat Andries Osinga is overleden.
Osinga was in de jaren zeventig voorzitter van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Friesland. Het meest in het oog springende plan van deze raad was naar mijn idee de elektriciteitsvoorziening op het Friese platteland. Osinga schreef samen met zijn secretaris Pieter Anema een degelijk plan en vroeg hiervoor subsidie aan in Den Haag en Brussel. De aanvraag werd gehonoreerd en de netverzwaring gerealiseerd. Het uitvoeringsplan kreeg de naam Landbouw Elektrificatie Fonds (LEF).
Toen het plan was uitgevoerd, bleef er geld over. De heren bedachten snel een nieuw plan: het Landbouw Oanmoedings Fonds (LOF), zodat het geld niet teruggestort hoefde te worden in de Brusselse kas. Dit plan werd opnieuw goedgekeurd. Het LOF stimuleerde zeker dertig projecten. Ook in zijn werk als voorzitter van het Fries Rundvee Stamboek (FRS) was Osinga baanbrekend. Osinga was tevens voorzitter van de Agriana, de Friese land- en tuinbouwmanifestatie.
Dit overzicht is slechts een greep uit alle indrukken die Osinga achterlaat. Zeker is dat Friesland bij het afscheid in dankbaarheid een invloedrijk bestuurder herdenkt.
Pé Miedema
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6510
Gebruikt, € 24.500
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 V 3+1 N 100 (AKK) #776453
Gebruikt, € 14.800
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %











