Effect bodemverbeteraars moeilijk zichtbaar
Het effect van verschillende bodemverbeteraars loopt sterk uiteen van locatie tot locatie en van jaar tot jaar. Dat blijkt uit een proef van PPO op vijf plaatsen in het land.
Onderzoekerzoeker Derk van Balen van Praktijkonderzoek Plant en Omgeving (PPO) denkt dat de hele verschillende mechanismen waarmee de bodemverbeteraars werken belangrijk zijn bij de verklaring van wat gebeurt. Hij stelt dat een combinatie van verschillende middelen bodemleven en plantengroei kan stimuleren.
Van Balen gaf vandaag uitleg over de proeven tijdens de open dag van proefboerderij Kollumerwaard in Munnekezijl. Sommige middelen stimuleren bodemleven, andere leveren organische stof, weer andere zijn structuurverbeterend of bevatten sporenelementen.
Alleen aardappelen
Het onderzoek wordt per locatie gedaan met een voor die regio's gewoon bouwplan. Daarom verwacht Van Balen volgend jaar meer vergelijkende cijfers, omdat dan op alle vijf locaties aardappelen zullen staan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #692646
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
781
Gebruikt, € 4.000
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag21° / 9°10 %