Energiegewas olifantsgras kan 'ontsnappen'
Een nieuwe hybride van miscanthus (olifantsgras) maakt de teelt voor de productie van hernieuwbare energie in Amerika veelbelovend. Via zaad kan het gewas zich echter verspreiden naar buiten de landbouwgronden.
Hoog sterftecijfer
Dat mogelijk gevaar is te lezen in een artikel gepubliceerd door de Weed Science Society in Amerika.
Daaruit blijkt dat er nog te weinig onderzoek is gedaan naar het vermogen van deze nieuwe soort olifantsgras om te ‘ontsnappen’.
Uit onderzoek in het zuidoosten van de Verenigde Staten blijkt dat 99,9 procent van de zaailingen in een vroeg stadium dood gaat. Een hoog sterftecijfer.
Maar bij 1 miljoen zaadjes per hectare kan het olifantsgras toch zorgen voor een invasie. De zaadjes kunnen zich namelijk via de wind verspreiden.
Veel biomassa
Miscanthus produceert veel biomassa en vraagt weinig verzorging. Deze eigenschappen maken het gewas bij uitstek geschikt als hernieuwbare energiebron.
Vanwege de groeiomstandigheden is vooral het zuidoosten van de Verenigde Staten geschikt voor de productie van bio-energiegewassen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #27440
Gebruikt, € 3.289
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HG) #692766
Gebruikt, € 3.900
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %