Friesland mag onteigenen voor Centrale As
Bij Koninklijk Besluit mag provincie Fryslân in het uiterste geval grond onteigenen voor de realisatie van de Centrale As, de nieuwe verkeersader van Dokkum tot Nijega.
Ook een aantal boeren is nog in overleg met de provincie over land dat beschikbaar moet komen voor de route van Centrale As. Toch blijft het eerste uitgangspunt dat de gronden op vrijwillige basis beschikbaar komen.
De provincie hoopt de grond begin 2015 te kunnen benutten. Op dit moment heeft de provincie ongeveer driekwart van de benodigde gronden in bezit. Daarnaast is met een aantal grondeigenaren uit dit besluit al overeenstemming.
Kavelruil
Veel gronden voor de Centrale As werden de afgelopen jaren via kavelruil aangekocht. De gronden die behoorden tot de eerste onteigeningsprocedure zijn allemaal op vrijwillige basis aangekocht.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3038E (LH) #27652
Gebruikt, € 23.325
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag19° / 8°0 %
-
Zondag20° / 9°20 %
-
Maandag20° / 7°20 %