Veel stormschade in Friesland
In Friesland leidt de storm tot veel schade: bomen rond boerderijen en fruitbomen waaien om, daken worden gelicht door de orkaankracht van de storm en kassen van glastuinders worden aangetast.

Bij Hartman BV werd tijdelijk het werk in de kassen stilgelegd. Dat gebeurde met het oog op de veiligheid van de werknemers. Tientallen ruiten gingen kapot. Inmiddels zijn de herstelwerkzaamheden in volle gang.
Ook gingen her en der dakplaten los van verscheidene bewaarloodsen. Melkveehouder .Melle Pieter Prins en vriendin Froukje uit Engwierum moesten machteloos toezien hoe het dak van de schuur in Engwierum maandag volledig werd vernield door de storm. Door de kracht werden ook de muren volledig ontzet.
De romp van de kop-hals-rompboerderij doet dienst als extra ruimte voor jongvee Prins heeft een bedrijf met ongeveer 90 koeien. Langs de kust waren verschillende boerderij behoorlijk aangetast door de storm.
155 km per uur
Op de eilanden werd een windsnelheid van 155 km per uur gemeten. Dat was sinds 1979 niet meer voorgekomen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
Stihl RT 5097.1
Nieuw, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (ZOB) #26752
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Vrijdag4° / 1°20 %
-
Zaterdag6° / 1°30 %
-
Zondag6° / 0°20 %