Veel stormschade in Friesland
In Friesland leidt de storm tot veel schade: bomen rond boerderijen en fruitbomen waaien om, daken worden gelicht door de orkaankracht van de storm en kassen van glastuinders worden aangetast.
Bij Hartman BV werd tijdelijk het werk in de kassen stilgelegd. Dat gebeurde met het oog op de veiligheid van de werknemers. Tientallen ruiten gingen kapot. Inmiddels zijn de herstelwerkzaamheden in volle gang.
Ook gingen her en der dakplaten los van verscheidene bewaarloodsen. Melkveehouder .Melle Pieter Prins en vriendin Froukje uit Engwierum moesten machteloos toezien hoe het dak van de schuur in Engwierum maandag volledig werd vernield door de storm. Door de kracht werden ook de muren volledig ontzet.
De romp van de kop-hals-rompboerderij doet dienst als extra ruimte voor jongvee Prins heeft een bedrijf met ongeveer 90 koeien. Langs de kust waren verschillende boerderij behoorlijk aangetast door de storm.
155 km per uur
Op de eilanden werd een windsnelheid van 155 km per uur gemeten. Dat was sinds 1979 niet meer voorgekomen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-

Valtra N121
Gebruikt, P.O.A.
-

CASE MAXXUM 5120
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag2° / -1°10 %
-
Maandag5° / -3°5 %
-
Dinsdag6° / 2°5 %










