Bramenexport naar VK slinkt
De export van in Nederland geteelde bramen is de afgelopen jaren bijna gehalveerd naar 329.000 kilo. Dat meldt het Productschap Tuinbouw.
De afname werd vooral veroorzaakt door daling van de uitvoer naar de belangrijkste afnemer, het Verenigd Koninkrijk. In de periode 2008-2012 daalde de uitvoer van Nederlandse bramen naar dat land van 323.000 in 2008 naar 72.000 kilo in 2012. (2011: 145.000 kilo).
Andere grote exportmarkten voor Nederlandse bramen zijn Duitsland en Frankrijk.
Doorvoer
Nederland is ook een doorvoerland voor bramen die eerst worden geïmporteerd. Het PT meldt dat in 2011 bijna 800.000 kilo werd geëxporteerd, waarvan een kwart naar de grootste afnemer Duitsland. Deze positie werd eerder ingenomen door het Verenigd Koninkrijk.
In Nederland worden meer bramen geïmporteerd dan geëxporteerd. In 2011 werd ruim 1 miljoen kilo geïmporteerd. Die komen vooral uit Mexico, België en Spanje.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %