Stem verbrede landbouw nodig
Een nieuw platform is nodig om de ontwikkeling van multifunctionele landbouw te ondersteunen. Dat bleek op de Onderwijsdag Multifunctionele Landbouw die gisteren in het Gelderse Oldebroek werd gehouden.
De stekker ging verleden jaar uit Taskforce Multifunctionele Landbouw en de LTO’s zijn aan het reorganiseren. 'Het wordt nu een beetje stil rondom multifunctionele landbouw', vertelt onderzoeker Andries Visser van Wageningen UR.
Onderzoek, onderwijs, LTO en het ministerie van Economische Zaken hebben plannen gemaakt voor een nieuw platform. Dat moet een gezamenlijke visie ontwikkelen en uitdragen.
Essentieel
Ondernemers lopen tegen verschillende zaken aan zoals regelgeving en vraagstukken op het gebied van ruimtelijke ordening. 'Een gezamenlijke stem en agenda is daarvoor essentieel', zegt Visser.
Van 2007 tot 2011 groeide de sector met 52 procent in omzet tot 491 miljoen euro, groter dan de vollegrondsgroenteteelt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
-

Cappon 3-schaar ploeg UNV-2 (WOL) #785134
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, € 6.450
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zondag12° / 6°90 %
-
Maandag14° / 9°20 %
-
Dinsdag13° / 6°0 %










