Plannen voor datacentrum in Primaviera
Tussen de kassen van glastuinbouwgebied Primaviera rond Aalsmeer verrijst mogelijk een datacenter. Gemeente Haarlemmermeer voert momenteel gesprekken hierover met een geïnteresseerde partij.
Dat heeft gedeputeerde Jaap Bond maandag gezegd tijdens de commissievergadering Water, Economie & Bestuur. Ingrid Leemans, projectmanager van de gemeente bevstogt het bericht. Volgens haar is het nog te vroeg om namen te noemen.
'We zitten momenteel nog in de verkennende fase. Het bedrijf moet in het kader van de duurzaamheid wel een koppeling maken met de omliggende tuinders.'
Agriport A7
Volgens de projectmanager zijn de plannen vergelijkbaar met die van Agriport A7 in Noord-Holland Noord. Ook daar is interesse getoond om tussen de kassen grote centra met servers neer te zetten.
Datacentra gebruiken veel stroom en produceren veel warmte. De stroom kan mede worden geleverd door de WKK’s van tuinders. Het overschot aan warmte kan vervolgens weer worden gebruikt door de tuinders.
Amstelveen
Volgens Leemans zijn er ook plannen om in Amstelveen een datacenter te koppelen aan de glastuinbouw. ‘Daar worden de mogelijkheden onderzocht om het datacenter aan te sluiten aan een nog te ontwikkelen warmtenetwerk.’
Leemans hoopt dat het datacenter in Primaviera er over twee tot drie jaar staat. ‘Maar gezien de huidige economische omstandigheden is dat lastig te voorspellen.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Toro Timecutter MR5075T
2023, P.O.A.
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag19° / 8°10 %
-
Donderdag21° / 9°10 %