Boskoop wil handwerk mechaniseren
Boskoopse kwekers zijn gisteravond door Kennis & Innovatie Impuls gevraagd mee te denken over het mechaniseren en robotiseren van diverse werkzaamheden in het boomkwekerijbedrijf.
'We willen typerende mechanisatieproblemen in de Boskoopse situatie op innovatieve wijze oplossen', vertelt Arie Schipper van DLV Plant over het project. Als eerste wordt gedacht aan ontwikkeling van een onkruidrobotje.
'Deze week nog bespreek ik het plan met studenten robotica van de Haagse hogeschool in Delft.' Doel is een lichte flexibele machine te ontwikkelen die het schoffelwerk en de rugspuit met kap vervangt. Een handvol kwekers heeft al medewerking toegezegd.
Kwekerscafé
Schipper ging tijdens het Boskoopse Kwekerscafé in op de knelpunten voor innovatie in regio Boskoop. Veel machines die in andere boomkwekerijgebieden worden gebruikt, zijn ongeschikt voor het Zuid-Hollandse kwekerijcentrum.
De geringe draagkracht van de slappe veenbodem, drooglegging, lange en smalle percelen en vele kleine bedrijven met zeer diverse assortimenten maken mechanisering van werkzaamheden moeilijk, stelde Schipper.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Oost/West
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6140R (BV) #57072
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692146
Gebruikt, € 6.966
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BV) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Schudder HIT (WD) #29329
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %