Midden-Drenthe proefgebied archeologie
Gemeente Midden-Drenthe wordt proefgebied voor een archeologiebeleid dat meer rekening houdt met historische verstoringen door agrariërs van de ondergrond.
Nu bepalen archeologen vaak nog eenzijdig of een gebied waardevol is, zonder veel rekening te houden met wat eerder met de grond is gebeurd. Zo worden grote gebieden als archeologisch waardevol aangemerkt.
Agrariërs krijgen dan te maken met beperkingen in bodemgebruik of een onderzoekplicht.
Veldproef
Een veldproef in Midden-Drenthe - en op 3 plaatsen elders in Nederland - moet uitwijzen of die aanwijzing ook gedetailleerder kan. Daarvoor wordt van een twintigtal akkerbouwbedrijven de bodemprofielen in kaart gebracht.
Zo wordt duidelijk waar en tot op welke diepte de grond is verstoord als gevolg van de normale exploitatie van het agrarisch bedrijf.
Deelnemers gezocht
Getracht wordt zoveel mogelijk verschillende gewassen in de proef mee te nemen. LTO Noord-afdeling Midden-Drenthe zoekt daarom contact met akkerbouwers die willen meewerken aan de proef.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

New Holland T7.220 AutoCommand
2016, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

John Deere 6150R trekker (MID) #64511
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag19° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°80 %
-
Donderdag18° / 11°55 %










