ABN Amro: samenwerking topsectoren nodig
De agro-industrie moet nauwer samenwerken met de hightech-industrie om de concurrentiepositie vast te houden, productiviteit te verhogen en verspilling te reduceren.
Dat staat in het vandaag gepubliceerde rapport 'Made in Holland in het kwadraat' van ABN Amro.
De Nederlandse agro-technische industrie staat wereldwijd op eenzame hoogte en is in productie-efficiency 5 maal beter dan het Europese gemiddelde.
€ 72,8 miljard exportinkomsten
De agro-industrie leverde vorig jaar Nederland € 72,8 miljard exportinkomsten op. Nederland is daarmee het 1 na grootste voedsel-exporterende land ter wereld, staat in het rapport.
Toch kunnen de topsectoren Agro & Food en Tuinbouw & Uitgangsmaterialen nog beter presteren als ze over de grenzen van hun sectoren heenkijken: naar de Nederlandse hightech-industrie.
Innovatie
Deze samenwerking zorgt voor een versnelling van de innovatie van de Nederlandse agro-industrie en verbetert de concurrentiepositie wereldwijd.
'Hierbij wordt tevens een belangrijke bijdrage geleverd aan de toenemende vraag naar voedsel', concludeert Wilbert Hilkens, sector banker Agri bij ABN Amro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6120M trekker (LIE) #704453
Gebruikt, € 84.250
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777346
Gebruikt, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

John Deere 6130R (STE) #51045
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag26° / 11°5 %
-
Zondag29° / 15°5 %
-
Maandag26° / 17°10 %











