Proef inkuilmethode ook voor boeren Veluwe
Dit jaar kunnen nog 6 boeren uit het gebied van waterschap Veluwe meedoen met de proef met een nieuwe inkuilmethode. Stro wordt daarbij als onderlaag gebruikt bij inkuilen om perssappen op te nemen.
Erfafspoeling is een grote bron van vervuiling van het water. Daarom deden Broos Water, 13 waterschappen en Fondsen LTO Noord onderzoek naar de praktische toepasbaarheid van een droog product als onderlaag.
Waterschap Vallei & Eem deed met diverse partners proeven met deze wijze van inkuilen. De voedingswaarde blijft behouden en het risico van vervuiling van het oppervlaktewater neemt ook af.
Uitbreiding proef
Door de goede resultaten wordt de proef uitgebreid naar het gebied van Waterschap Veluwe. Beide schappen fuseren op 1 januari 2013 tot Waterschap Vallei en Veluwe.
Uit het gebied van het nieuwe waterschap kunnen dit jaar nog 6 boeren meedoen met de proef. Opgave is mogelijk via: goedboerenerf@wve.nl of (055) 5272911.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HEN) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











