Britten oogsten 15% minder aardappelen
De totale aardappeloogst in Groot-Brittannië komt dit jaar naar verwachting uit op 5,2 miljoen ton. Dat is maar liefst 900.000 ton minder dan in 2011.
Volgens een laatste prognose van het Potato Council komt het areaal aardappelen in Groot-Brittannië uit op 121.800 hectare. Dat is iets meer dan aanvankelijk gedacht, maar ten opzichte van vorig seizoen een krimp van 5%.
Op de website www.aardappelinfo.nlAardappelinfo.nl meldt Productschap Akkerbouw dat Maris Piper met een areaal van 20.000 hectare het meest geteelde ras blijft. Het ras Markies is sterk in opkomst, daarvan is het teeltoppervlak voor oogst 2012 ongeveer 7700 hectare.
Laagste in jaren
In de berekening van de totale productie wordt ervan uitgegaan dat de gemiddelde hectareopbrengsten in Groot-Brittannië tegenvallen vanwege het donkere en natte groeiseizoen.
Zoals het nu lijkt, zal de aardappeloogst de laagste zijn in jaren. In voorgaande oogstjaren was de gemiddelde aardappeloogst steeds ongeveer 6 miljoen ton.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.417
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag7° / 1°80 %
-
Vrijdag10° / -1°45 %
-
Zaterdag10° / 3°90 %











