Kansen voor koolzaad in Europa
Om aan de wereldwijde vraag naar plantaardige olie en biodiesel te kunnen voldoen, moet de productie van koolzaad van circa 50% omhoog. Dat blijkt uit cijfers van Agri Benchmark. Kansen liggen er vooral in Midden- en Oost-Europa.
In de periode 2000-2008 laten belangrijke teeltlanden als Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten een vermindering of stagnatie van het areaal koolzaad zien. Oost-Europese landen met een lager opbrengstniveau laten qua areaal de hoogste groeicijfers zien.
Met uitzondering van Polen en Tsjechië kon geen van de Oost-Europese landen een hogere opbrengst dan gemiddeld 2,5 ton per hectare realiseren.
Gemiddelde opbrengst
De afgelopen 10 jaar is de gemiddelde opbrengst in de Rusland en Bulgarije met ruim 8% per jaar. In Hongarije, Polen en Tsjechië gemiddeld met 3 à 5% per jaar.
Uit cijfers van Agri Benchmark blijkt dat koolzaad in alle geanalyseerde landen het meest winstgevende gewas is. Vergeleken met granen is het verschil in winst zo’n € 200 per jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Woensdag10° / 5°90 %
-
Donderdag8° / 5°70 %
-
Vrijdag5° / 1°60 %











