Nederland vraagt minder octrooien aan
Nederlandse octrooiaanvragers deden de afgelopen jaren ten opzichte van buitenlandse aanvragers minder aanvragen.
De daling van het aantal octrooiaanvragen komt doordat buitenlandse concerns Nederlandse bedrijven overnemen. Dat blijkt uit een studie van Agentschap NL.
Binnen de plantenveredelingsector worden de meeste octrooiaanvragen gedaan door een klein aantal bedrijven. De buitenlandse concerns Pioneer Hi Bred International2, Monsanto, Du Pont de Nemours, BASF, Syngenta en Bayer hebben de meeste octrooiaanvragen op hun naam.
DNA
De meeste octrooiaanvragen vinden plaats op het gebied van DNA-technieken ten behoeve van de plantenveredeling. Wageningen UR is van de Nederlandse octrooiaanvragers op het gebied van plantenveredeling het meest actief.
Dat gaat daarbij vooral om octrooien op het gebied van recombinant DNA-technieken. Andere Nederlandse aanvragers zijn Unilever, Keygene, Mogen en RijkZwaan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692156
Gebruikt, € 7.123
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %