Suikerbieten bijna gezaaid
De uitzaai van suikerbieten in Nederland is in de afrondende fase. Aan het begin van deze week was 82% van het areaal al gezaaid.
De teller van het ingezaaide areaal stond vorige week maandag nog op 36%. Het betekent dat bijna de helft van de ruim 72.000 hectare suikerbieten vorige week is ingezaaid.
De agrarische dienst van Suiker Unie meldt dat de hoge temperaturen in maart zorgen voor een bijzonder snelle opkomst. Op de vroegst gezaaide percelen staan over het algemeen voldoende planten. Suiker Unie telt gemiddeld 80.000 planten per hectare.
Droog zaad
Op enkele percelen ligt het bietenzaad droog op het land met als gevolg muizenvraat. Dat heeft tot nu toe geleid tot 17 hectare overzaai. Droog liggend zaad kunnen bietentelers voorkomen door hun percelen te rollen. Een aantal telers heeft zelfs al beregend.
In Noordoost-Nederland is op stuifgevoelige gronden al beginnende stuifschade te vinden. Bietentelers in de Veenkoloniën mogen sinds afgelopen weekend een antistuifdek aanleggen met drijfmest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag21° / 6°10 %
-
Zondag19° / 8°10 %
-
Maandag13° / 5°50 %











