Lekke luchtwassers vergiftigen varkens
De Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) ontving de afgelopen tijd 3 meldingen van dode varkens die waren bezweken aan een nitrietvergiftiging uit het lekwater van luchtwassers.
Volgens de GD ging het om ongeveer 15 varkens die met nitriet vervuild drinkwater hadden gedronken. Dat meldt het Tijdschrift voor Diergeneeskunde van de De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde.
Technische problemen met de luchtwassers waren de oorzaak van de problemen. In enkele gevallen functioneerden de terugslagkleppen onvoldoende of waren die niet aanwezig. Ook het ontbreken van een breektank is genoemd als oorzaak.
Volksgezondheid
Dit kan zelfs gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, wanneer de waterleiding die is aangesloten op de luchtwasser, ook in verbinding staat met de drinkwaterleiding die door mensen wordt gebruikt.
Het nitrietrijke lekwater kwam op de stalvloer terecht of in de voertrog. Of er vergiftiging bij een varken optreedt, heeft te maken met het gewicht - en daarmee de wateropname - van het varken.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vredo 120.05T doorzaaimachine
1990, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag7° / 6°95 %
-
Donderdag8° / 2°55 %
-
Vrijdag8° / 1°40 %










