Digitaal NVWA-toezicht Vion-slachterij Boxtel
Vion test digitaal toezicht bij een slachterij in Boxtel. Het bedrijf sloot daarvoor met de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) een overeenkomst.
De NVWA wordt tijdens de 6 maanden durende proef automatisch en digitaal op de hoogte gehouden van relevante gegevens over bijvoorbeeld hygiëne en voedselveiligheid. Deze methode vergroot de voedselveiligheidsborging in de slachterij.
De controledienst ontwikkelde hiervoor de afgelopen jaren protocollen. Die waren nodig om hygiëne en voedselveiligheid in het slachtproces nauwkeurig te meten aan de hand van wetenschappelijk onderbouwde gegevens.
Diergezondheid en dierenwelzijn
De proef in Boxtel moet uitwijzen welke onderdelen van het huidige toezicht kunnen worden vervangen door deze digitale aanpak. De bestaande keuringen en het toezicht door de NVWA op diergezondheid en dierenwelzijn blijft onveranderd, meldt de NVWA.
Als de proef slaagt, kunnen andere slachterijen die aan de randvoorwaarden voldoen ook deelnemen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6080 trekker (MAA) #775552
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %
-
Donderdag0° / -5°0 %











