Merendeel brood voldoet aan zoutnorm
Van het brood bevat 20% te veel zout. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA). Het wettelijk keukenzout-maximum op de droge stof in brood is 2,1%. Bakkerijen die de norm overschreden, kregen een waarschuwing.
De dienst onderzocht in het voorjaar van 2011 het zoutgehalte van 175 broden. Dat gebeurde bij zowel ambachtelijke bakkers als industrieel bereidende bakkerijen van landelijke supermarktketens.
Voor brood geldt een wettelijke maximumnorm voor keukenzout. Die is op initiatief van de bakkerijbranche sinds 1 juli 2009 verlaagd van maximaal 2,5% keukenzout naar maximaal 2,1%. Een te hoge zoutinname vergroot het risico op het ontstaan van een hoge bloeddruk. Het gevolg daarvan zijn hart- en vaatziekten.
Ambachtelijk en supermarkt brood
Opvallende uitkomst van de onderzoeksresultaten noemt de NVWA het grote verschil in de hoeveelheid aangetroffen zout/zoutgehalte in ambachtelijk gebakken brood en dat uit de supermarkt. In de ambachtelijke sector is 29% boven de norm tegen 7% bij de supermarkten.
Overigens komen 5 van de 7 supermarktbroden die te veel zout bevatten voor rekening van een huismerk van een supermarkt. De NVWA-controleurs bemonsterden verschillende broodsoorten: bruin-, tarwe-, melk-, volkoren- en witbrood.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %