Bleker wil jacht op streekniveau regelen
Wildbeheer moet op lokaal niveau worden geregeld. Dat laat staatssecretaris Henk Bleker van EL&I weten in een brief aan de Tweede Kamer.
De mensen uit de streek moeten het jachtbeleid op lokaal niveau vorm geven, vindt Bleker. Zij voelen zich het meest betrokken en verantwoordelijk voor hun directe leefomgeving. Die regionale betrokkenheid moet ook in de jacht tot uiting komen, schrijft de bewindsman.
De lokale aanpak is niet vrijblijvend. De staatssecretaris laat deze aanpak vastleggen in de nieuwe wet natuur die in het voorjaar wordt ingediend in de Tweede Kamer.
Kennis en ervaring
In de komende tijd wil Bleker gesprekken voeren met grote terreinbeherende organisaties, agrarische samenwerkingsverbanden en de wildbeheereenheden om de regionale aanpak te bevorderen.
Jachthouders, grondgebruikers en maatschappelijk organisaties kunnen goed samenwerken in faunabeheereenheden en wildbeheereenheden, meent Bleker. Daarin is de kennis en ervaring op lokaal niveau gebundeld en deze kunnen het best invulling geven aan de jacht, bestrijding van schadelijke dieren en beheer van populaties.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X127 ZITMAAIER (WOL) #696319
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %









