Voorlopig akkoord over importbeperking Oekraïense landbouwproducten
De Europese Unie is het eens geworden over het inperken van de import van landbouwproducten uit Oekraïne. De regeringen van de EU-landen en het Europees Parlement hebben maandag een voorlopig akkoord gesloten. Dat wacht nu alleen nog op de definitieve instemming van het parlement.

De EU maakte de export voor landbouwgrootmacht Oekraïne na de Russische invasie tolvrij om het land aan nog wat inkomsten te helpen. Maar met name Oost-Europese lidstaten klagen dat hun eigen boeren worden weggeconcurreerd. Daarop voerde Brussel voor producten als eieren, suiker en mais quota in. Wat Oekraïne extra uitvoert, is niet vrij van invoerheffingen.
Die beperkingen worden vanaf juni bestendigd, aangescherpt en met een aantal producten uitgebreid, hebben onderhandelaars van de Europese regeringen en het Europees Parlement afgesproken. De lidstaten keurden dat akkoord meteen goed. Het parlement stemt er later deze maand vrijwel zeker ook mee in. Als dat nog spaak loopt, moet Oekraïne vanaf juni weer gewoon invoerrechten betalen.
De aanscherpingen gaan Oekraïne een kleine 330 miljoen euro per jaar kosten, schatten EU-bronnen eerder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZUI) #692298
Gebruikt, € 3.950
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HAE) #24630
Gebruikt, € 19.999
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°30 %
-
Woensdag21° / 12°50 %