Tarwenoteringen stijgen fors
Op de regionale landbouwbeurzen zijn afgelopen week de noteringen voor tarwe gestegen met € 5 tot € 8 per ton.
De hoogste notering voor voertarwe kwam in Emmeloord gisteren uit op € 200 per ton. Vorige week varieerden de prijzen nog van € 187 tot € 193. Volgens secretaris Maas van de Heuvel van LNCN is sprake van een vaste stemming op de beurs.
Ook op internationale markten is sprake van forse stijgingen van de tarwenoteringen. Volgens analisten heeft dat onder meer te maken met de extreem lage temperaturen in de Oekraïne, Rusland en delen van de Europese Unie.
Exportbelasting
In de Oekraïne is de stand van de wintertarwe over het algemeen matig vanwege een gebrek aan neerslag in het najaar. Ook zijn er aanhoudende geruchten over een mogelijke exportbelasting bij uitvoer van tarwe vanuit Rusland.
Meer informatie over de internationale granenmarkt is te lezen in het www.productschapakkerbouw.nl/files/wb2012-05.pdfweekbericht granen van Productschap Akkerbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, P.O.A.
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZND) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #30576
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %