Algoritme stelt kunstmeststrooier in
Het Franse Sky Agriculture heeft het FertiEye-systeem ontwikkeld, waarbij kunstmest wordt geanalyseerd via een foto op de smartphone. Daarmee wordt de strooier automatisch afgesteld.

Voor het FertiEye-systeem neemt de teler voor het strooien met een schudbox een monster van de kunstmest. Van de mechanisch gescheiden deeltjes in de schudbox wordt eerst een foto en daarvan weer een gekalibreerd beeld gemaakt op basis van vorm en kleur.
Een algoritme bepaalt vervolgens van elke korrel de diameter, hoekigheid en fractieverdeling. Met die data kiest FertiEye de instellingen van de kunstmeststrooier, die deze via wifi naar de boordcomputer zendt.
Binnen vijf seconden
De kunstmeststrooier moet beschikken over elektrische of hydraulische instelmogelijkheden. Binnen vijf seconden wordt de strooier exact afgesteld.
Het strooibeeld is met kleurgecodeerde kaarten te visualiseren. Met het systeem kan ook voor aankoop bij de leverancier al de kwaliteit van de kunstmest worden bepaald.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag13° / 6°25 %
-
Maandag16° / 10°90 %