Wereldrecord autonoom ploegen
Kverneland heeft samen met AgXeed het eerste wereldrecord voor autonoom ploegen gevestigd. In 24 uur is met een AgBot en vijfschaarploeg 20,8 hectare geploegd.

In het verleden zijn regelmatig ploegrecords gebroken. Door steeds meer ploegristers te combineren met nog meer pk's werden uiteindelijk enkele honderden hectares geploegd in één etmaal. In dat licht valt het ploegrecord van 20,8 hectare in de klasse klein bier. Maar het is wel het eerste record met een autonoom werkende combinatie.
Het nieuwe ploegrecord is gevestigd in Stonegrave. Dat ligt in Noord-Engeland, tussen York en Middlesbrough. Het ploegen werd uitgevoerd met een zelfrijdende AgBot 5.115T2 met daarachter een vijf schaar Kverneland LO 300/85 wentelploeg.
Vermogen
De AgBot heeft een vermogen van 156 pk. Per ploegschaar werd 40 centimeter gekeerd, waarbij een werkdiepte werd aangehouden van 22,5 centimeter. De combinatie reed met snelheden van 5,6 tot 8 kilometer per uur. Het brandstofverbruik bedroeg 382,72 liter, ofwel 18,4 liter per hectare.
Volgens productspecialist ploegen Adam Burt van Kverneland heeft een vergelijkbare trekker met bestuurder en vijfschaarploeg een keer zoveel tijd nodig om dezelfde oppervlakte te ploegen. 'Dit bewijst dat autonomie niet alleen geschikt is voor alledaagse, herhalende taken, maar ook kan worden toegepast op complexere processen, zoals ploegen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag17° / 11°95 %
-
Zondag15° / 11°70 %
-
Maandag17° / 9°50 %